BOMBA: Zenit Ayon ile Anlaştıklarını Açıkladı!

Euroleague‘in yeni takımlarından biri olan Rus ekibi Zenit transfer döneminin hareketli takımlarından biriydi ama son yaptıkları hamleyle ciddi anlamda ses getirdikleri söyleyebiliriz.

Real Madrid‘den ayrılarak ailevi nedenlerden dolayı ülkesine dönmek istediğini belirten ancak sonrasında NBA’de istediği kontratları bulamayınca rotasını yeniden Avrupa’ya çeviren Meksikalı tecrübeli uzun Gustavo Ayon‘u ikna etmeyi başardı Rus ekibi. Taraflar arasında 1 yıllık kontrat imzalandı. Tecrübeli yıldızın adı son olarak Virtus Bologna ile de anılmıştı.

2.07 boyunda olan 1985 doğumlu tecrübeli uzun 2 kere Euroleague şampiyonluğuna ulaştığı Real Madrid ile geçtiğimiz sezonda Euroleague sahnesinde 7.2 sayı, 5.8 ribaund ve Liga Endesa’da ise 8.3 sayı, 6.0 ribaund, 2.9 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Halihazırda kadrosunda Iverson’ı da bulunduran Zenit, böylelikle en sert ve tecrübeli 5 numara rotasyonlarından birine sahip olmuş oldu Euroleague sahnesinde. Özellikle Albicy, Renfroe, Khvostov gibi tempoyu seven guardların kontrolünde oynanacak tam saha basketbolunda tıpkı Real Madrid’de olduğu gibi geçiş ikili oyunlarında bitirici olarak çok etkili olacağını, ayrıca yüksek postta ve alçak postta pas kulesi olarak da koç Plaza’nın oyun sisteminde önemli bir rolü olacağını düşünüyorum. Bu hamle ile artık Zenit de takip edilesi takımlar arasına girmiş durumda.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.