RESMİ: Türk Telekom’un Rakibi Strasbourg’dan Avusturalyalı Forvet Takviyesi

Yeni sezonda 7DAYS EuroCup temsilcilerimizden biri olan Türk Telekom ile aynı grupta yer alacak Fransız ekibi Strasbourg kadrosunu Avusturalyalı forvet ile güçlendirdi.

Geçtiğimiz sezon Almanya’nın Wurzburg takımında forma giyen Xavier Cooks ile 1 yıllık kontrat imzaladılar. 2.03 boyunda olan 23 yaşındaki Avusturalyalı forvet, çaylak sezonunda BBL’de 11.6 sayı, 5.7 ribaund, 2.2 asist ve FIBA Europe Cup’da ise 11.5 sayı, 5.2 ribaund, 2.2 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Cooks, çok yönlü oyunu ile öne çıkan bir forvet. Dış şut tehditinin yanı sıra topla da yetenekli bir isim, topu yere vurma konusunda da özgüvenli. Diğer taraftan ribaundlarda da savaşan ve pozisyon almak için fiziksel avantajlarını da kullanmayı bilen bir forvet. Ayrıca 3 ya da 4 numarada oynamasına rağmen saha görüşü iyi olan, pas yetenekleri de varolan, bencil olmayan bir oyuncu. Özetle Strasbourg genç, enerjik, çok yönlü ve potansiyelli bir forveti kadrosuna kattı. Koç Collet’nin mentörlüğünde gelişimini sürdüreceğini ve bir iki sezon sonra onu Eurocup seviyesinde görebileceğimizi düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.