RESMİ: Tofaş’ın Rakibi Rytas’a NBA Patentli Avusturalyalı Uzun

7DAYS EuroCup temsicilerimizden Tofaş’ın rakiplerinden olan Litvanya ekibi Lietuvos Rytas pota altına NBA patentli bir Avusturalyalı uzun takviyesi yaptı.

Bulls tarafından 2014 NBA draftında 49.sıradan seçilen Cameron Bairstow ile 1 yıllık anlaşma imzaladılar. 28 yaşındaki tecrübeli uzun son 3 sezondur ülkesinin takımlarından Brisbane Bullets forması giyiyordu ve geçtiğimiz sezon 29 maçta 11.6 sayı, 5.8 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Dış şut tehditi bulunan ve genelde 4 numarada görev alan Bairstow, aynı zamanda her iki pota altında da fiziksel oyundan kaçmayan, sert ve dirençli bir uzun. Güçlü fizğini iyi kullanarak ribaund mücadelesinde pozisyon almayı da bilen Avusturalyalı uzun, Eurocup seviyesinde bir çok uzunla dişe dişe ribaund mücadelesi verip kazanabilecek seviyede. Alçak postta da sınırlı silahları var ama yine fiziksel oyunuyla ekmeğini taştan çıkarıp skor üretebiliyor. Özetle Rytas, sert, savaşçı ve dış şut tehditi olan, takım oyununa ve tam saha basketboluna yatkın tecrübeli bir forvet kattı bünyesine.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.