Ormanspor Kloof ile Anlaştı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin yeni takımlarından OGM Ormanspor guard rotasyonuna bir takviye daha yaptı.

Daha önce kadrosuna Warren’ı katan Ankara temsilcisi şimdi de son olarak İspanya’nın UCAM Murcia takımında izlediğimiz Hollandalı guard Charlon Kloof ile anlaştı. Resmi açıklamanın yakında yapılması bekleniyor.

2014-15 sezonunda ülkemizde TBL’de İstanbul DSİ forması da giymiş olan Kloof geçtiğimiz sezon Liga Endesa’da 31 maçta ortalama 17.2 dakika süre alırken 6.1 sayı, %33.9 3sayı, 2.2 ribaund, 1.9 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 17 maçta ortalama 21.3 dakika parkede kalıp 8.4 sayı, %29.5 3sayı, 2.6 ribaund, 2.1 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

1.89 boyunda olan 1990 doğumlu tecrübeki kombo guard, genelde 2 numarada kullanılıyor. Asist özelliği pek üst seviyede olmadığı gibi dış şut tehditi de sınırlı. Daha çok sürati ve deliciliği ile savunmaları zorlayan bir isim. Bu nedenle bu hamlenin Ormanspor adına doğru olduğunu söylemek güç olur. Warren zaten delici özellikleri iyi olan ve tıpkı Kloof gibi pozisyonu için fiziksel dezavantajları olan bir oyun kurucu. İşin savunma tarafında topa baskıyı iyi yapan, fiziksel temastan kaçmayan, önamli bir savaşçı. Hal böyleyken hücum performansı anlamında benzer özelliklerdeki bir guardı daha transfer etmek yanlış olacaktır. Umarım transfer resmileşmeden vazgeçerler.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.