RESMİ: Türk Telekom’un Rakibi Sassari’den Evans Hamlesi Geldi

Geçtiğimiz sezonu FIBA Europe Cup şampiyonu ve Serie A finalisti olarak tamamlayan, yeni sezonda Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcilerimizden Türk Telekom’un rakiplerinden Sassari takviyelere devam ediyor.

Başarılı geçen sezonunun mimarlarından biri olan Thomas’ı kaybeden İtalyan ekibi yerini geç olmadan doldurdu ve son olarak Ratiopharm Ulm forması ile izlediğimiz Dwayne Evans‘ı kadrolarına kattıklarını açıkladılar.

1992 doğumlu olan 2.01 metre boyundaki Birleşik Amerikalı 4 numara BBL’de 36 maçta ortalama 27.2 dakika süre alırken 14.2 sayı, %37.2 3sayı, 6.4 ribaund, 2.2 asist, 1.3 top çalma ve Eurocup’da ise 13 maçta ortalama 23.1 dakikada 8.5 sayı, %30.4 3sayı, 5.8 ribaund, 1.1 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Pota altı ve ribaundlar konusunda Thomas kadar sert ve faydalı bir isim olmasa da o da dış şut tehditi, çabukluğu sayesinde yüzü dönük etkinliği ile artıları olan bir 4 numara ki atletizm konusunda da Thomas’dan altta kalacak bir isim değil, eşleşmesi zor bir oyuncu. Pierre ile birlikte iyi bir ikili olacaklarını ve Sassari’nin tempo basketbolunda atletik özellikleri ile rakip forvetlerin korkulu rüyası haline geleceklerini düşünüyorum. Ayrıca işin savunma tarafında da bir çok pozisyonu savunabilmesi ile koç Pozecco’nun sistemine değer katacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.