RESMİ: Türk Telekom’un Rakibi Sassari Takviyelerine Vitali ile Devam Etti

Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi‘ndeki temsilcilerimizden Türk Telekom ile aynı grupta yer alacak olan İtalyan ekibi Sassari kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz sezon Andorra forması ile izlediğimiz, aynı zamanda İtalya milli takımının da formasını giyen tecrübeli guard Michele Vitali‘yi kadrolarına kattıklarını açıkladılar.

1.96 boyunda olan 1991 doğumlu guard geçtiğimiz sezon Liga Endesa’da 34 maçta ortalama 19.7 dakika görev alırken 7.9 sayı, %33.8 3sayı, 2.1 ribaund, 2.0 asist ve Eurocup’da ise 20 maçta 21.5 dakika parkede kalıp 7.8 sayı, %32.9 3sayı, 2.4 ribaund, 2.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti. 2005-2018 yılları arasındaki kariyerini İtalya’da geçirdikten sonra geçtiğimiz sezon ilk kez ülkesinden ayrılmıştı.

Oyunun her alanına katkı veren, çok yönlü bir guard olan Vitali bir yıldız ya da takımın ön plana çıkan oyuncusu olmadı hiç bir zaman. Ama arkadaşlarının açıklarını savunmada kapattığı gibi hücumda da takımının neye ihtiyacı varsa zorlamadan, doğru zamanda onu yapmayı bilen, bunu yapacak yeteneklere de sahip işini sade ve özverili yapan bir oyuncu. Özetle Sassari’de düzen, organizasyon, çok yönlülük ve enerji deyince koç Pozzecco’nun güvendiği x-faktörlerden biri olacaktır yeni sezonda.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.