RESMİ: Tofaş’ın Rakibi Limoges’dan Invernizzi Hamlesi Geldi

Yeni sezonda 7DAYS EuroCup‘da temsilcilerimizden Tofaş ile aynı grupta yer alacak olan Fransız ekibi Limoges forvet rotasyonuna değerli bir ekleme yaptı.

Takımın önemli şutörlerinden biri olan Howard’ı NBA’e kaptırdıktan sonra yeni hamlelerini Nanterre‘da forma giyen Hugo Invernizzi ile sözleşme imzalayarak yaptılar.

1.96 boyunda olan 1993 doğumlu Fransız kısa forvet, Pro A’da ortalama 28 dakika forma giyerken 8.5 sayı, %40.4 3sayı, 3.8 ribaund, 1.6 asit ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 21.2 dakika parkede kalırken 7.1 sayı, %45.8 3sayı, 3.0 ribaund, 1.2 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Invernizzi, oyunun iki yönüne de katkı sağlayabilen ve önemli bir 3 sayı tehditi bulunan Avrupa basketbolunun yetiştirdiği klasik kanat oyuncularından biri. Howard’ı kaybeden Limoges doğru bir hamle yaparak oyunu açacak yeni bir şutörü takıma katmış oldu böylece. Her ne kadar Fransa dışında bir takımda forma giymemiş olsa da Nanterre’de geçirdiği son 4 sezonda Avrupa kupalarında da fazlasıyla uluslararası tecrübe edinmiş bir oyuncu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.