RESMİ: Galatasaray’ın Rakibi Unicaja Malaga Pota Altını Elegar ile Güçlendirdi

7DAYS EuroCup‘daki temsilcilerimizden biri olan Galatasaray Doğa Sigorta ile aynı grupta yer alan İspanyol ekibi Unicaja Malaga pota altını tanıdık bir uzunla güçlendirdi.

Geçtiğimiz sezon ülkemizde Afyon Belediyespor ve sonrasında Tofaş formaları ile izlediğimiz tecrübeli uzun Frank Elegar ile 1+1 yıllık anlaştılar.

32 yaşında olan 2.08 boyundaki Elegar, BSL’de Tofaş forması ile 19 maçta ortalama 23.4 dakika süre alırken 11.4 sayı, 5.2 ribaund, 1.5 asist, 1.0 top çalma ve Eurocup’da ise 2 maçta ortalama 19.0 dakikada 7.5 sayı, 3.0 ribaund, 1.5 blok istatistikleri ile katkı vermişti.

Atletik uzun ilerleyen yaşıyla birlikte zaman zaman sakatlık problemeleri yaşasa da halen her iki pota altında da önemli bir silah. Hücumda potadan uzaklaştıkça etkisi azalan ve şut tehditi olmayan bir uzun olsa da ikili oyunlar topu hareketli aldığı zaman gerek hava hareketları gerekse direkt patlayıcı bitirişleri ile etkili bir bitirici. Diğer taraftan ribaundlarda pozisyon bilgisi ve atletik özellikleri artı savaşçı kimliği ile halen iyi katkı veren bir uzun. Çember koruyucu özelliği ve çabuk özellikleri ile adam değişme savunmasında da fazla sırıtmaması onu halen Eurocup seviyesinde aranan isimlerden biri yapıyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.