RESMİ: Bayern Munich’den NBA Patentli Forvet Hamlesi Geldi

Yeni sezon öncesi Williams gibi önemli bir silahını Fenerbahçe’ye kaptıran Alman ekibi Bayern Munich, yeni forvetini yine NBA’den getirdi.

Geçtiğimiz sezon G-League‘de Austin Spurs forması giyen Josh Huestis ile 1 yıllık anlaşma imzaladıklarını açıkladılar.

27 yaşında olan 2.01 metre boyundaki combo forvet yer aldığı 27 G-League maçında ortalama 28.4 dakika süre alırken 8.2 sayı, %31.4 3sayı, 4.2 ribaund, 1.1 asist, 1.0 blok istatistikleri ile mücadele etmişti. Huestis 2014 yılında kendisini draft eden Oklahoma City Thunder’da da 76 NBA maçına çıkmış bir isim.

Baştan söylemek lazım Huestis, yerine transfer edilen Williams ile sadece pozisyonu anlamında bir ortak noktaya sahip. Onun dışında çok farkl oyuncular, Williams’ın aksine o savunma yönüyle ön plana çıkan ve arkadaşlarının açıklarını kapatan iyi bir takım oyuncusu. Hücumda ise yetenekleri sınırlı bir isim. Herşeyden orta seviyede yapıyor diyebiliriz; çok süratli olmasa da yüzü dönük topla potaya gidebiliyor, dış şut tehditi istikrarlı olmasa da var ve pota altında sırtı dönük pozisyonlarda bir kaç silahı var. Dolayısıyla Williams’ın tersine onu bir tamamlayıcı parça olarak düşünmek lazım. Zaten NCAA kariyerine baktığımızda da özellikle atletizmi ve blokları ile nasıl öne çıktığını görebiliriz. Euroleague seviyesinde büyük bir etki yapabileceğini düşünmüyorum. Bayern’in 1 ve 5 numaraya nasıl hamleler yapacağı daha kritik oldu bu transfer ile.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.