Beşiktaş’ın Hedefinde İsmet Akpınar Var

Koç Ivanovic yönetiminde tekrar Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nde play-off potasında yer almak ve Şampiyonlar Ligi‘nde ilk 4 kovalamak isteyen Beşiktaş Sompo Japan guard rotasyonu için hedefine bir ismi daha aldı.

Geçtiğimiz sezonu Ratiopharm Ulm takımında geçiren ve Alman milli takımında yer alıp Türk pasaportu da bulunan İsmet Akpınar siyah beyazlıların hedefindeki isimlerden biri.

1.93 boyunda olan 1995 doğumlu oyun kurucu geçtiğimiz sezon BBL’de 37 maçta 23.4 dakika süre alırken 9.6 sayı, %39.1 3sayı, 1.8 ribaund, 3.1 asist ve Eurocup’da ise 15 maçta 23.5 dakika parkede kalırken 11.1 sayı, %35.9 3sayı, 2.0 ribaund, 2.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

İsmet’in her iki guard pozisyonunda oynayabilmesi avantaj ama Beşiktaş’da alternatif guard olabilecek bir isim. Bu nedenle onu as guard olarak düşünmeyip fazla yüksek beklentilerde olmamak lazım. Kenardan gelerek siyah beyazlılara enerjisi ve savunmadaki direnci ile değer katacak, hücumda da yarattığı ekstra pozisyonlar, deliciliği ve yüzdeli üçlükleri ile x-faktör olabilecek bir yetenek paketine sahip.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.