RESMİ: Gaziantep’in Rakibi Tenerife’den Beklenen Huertas Hamlesi Geldi

Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi‘ndeki temsilcilerimizden Gaziantep ile aynı grupta yer alan İspanyol ekibi Tenerife hamlelerine devam ediyor.

Transfer döneminin en hareketli takımlarından biri olan Tenerife bu kez guard rotasyonuna önemli bir hamle yaparak son olarak Baskonia forması ile izledğimiz Brezilyalı tecrübeli oyun kurucu Marcelinho Huertas ile 2 yıllık sözleşme imzaladılar.

1.91 boyunda olan 1983 doğumlu tecrübeli guard Liga Endesa’da 34 maçta ortalama 19.2 dakika süre alırken 7.3 sayı, %37.5 3sayı, 2.0 ribaund, 4.9 asist ve Euroleague’de ise 34 maçta 19.0 dakika parkede kalırken 7.8 sayı, %42.1 3sayı, 1.5 ribaund, 4.7 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Huertas artık Euroleague için yeterli bir guard değil. İlerleyen yaşı ve artık iyice ağırlaşan ayakları ile özellikle savunmada takımın zayıf halkası durumuna geliyor. Ancak işin organizasyon ve skor üretme konusunda halen Şampiyonlar Ligi seviyesinde iş yapabilecek, hatta fark yaratabilecek bir oyun kurucu. Yenilenmiş Tenerife kadrosunda tecrübesi ve saha içindeki liderliği ile koç Vidorreta’nın parkedeli eli kulağı gözü olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.