RESMİ: Panathinaikos NBA Patentli Kanat Oyuncusu Johnson’ı Transfer Etti

Guard rotasyonuna NBA patentli Fredette’yi katarak önemli bir hamleye imza atan Panathinaikos, şimdi de 3 numara için bir diğer NBA patentli oyuncuyu kadrosuna kattı.

NBA’de kendisine kontrat bulamamış olan Wesley Johnson ile 1 yıllık kontrata imza attılar. Johnson son kontratında Washington Wizards‘dan yıllık 6.2 milyon dolar kazanıyordu.

2.01 boyunda olan 1987 doğumlu tecrübeli kanat oyuncusu geçtiğimiz sezon New Orleans Pelicans ve Washington Wizards ile toplamda sadece 38 maça çıkmış, ortalama 14.1 dakika süre alırken 3.4 sayı, 1.9 ribaund istatistikleri ile katkı verebilmişti. 9 senelik NBA kariyerinde ise 609 maçta ortalama 22.1 dakika süre alıp 6.95 sayı, %33.7 3sayı, 3.2 ribaund, 1.06 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

2010 NBA draftının 4 numaralı seçimi olan Johson, 2.01 boyu, uzun kolları ve atletik özellikleri ile her iki pota altında da bizlere özel anlar yaşatabilecek bir oyuncu. Euroleague seviyesinde hem ceza atıcısı olarak hem de dribbling üstünden şutları ile de etkili olabilecek bir kanat oyuncusu olduğu gibi potaya gittiği anlarda ise durdurulması zor bir patlayıcı güç. Diğer taraftan mevcut fiziksel özellikleri ile Avrupa birden dörde kadar tüm pozisyonları savunabilecek bir oyuncu. Tecrübesi ve özellikle atletizmi ile oyunun her iki alanında da Panathinaikos’a seviye atlatabilecek bir isim olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.