RESMİ: Galatasaray’ın Rakibi Trento’dan Önemli Bir Hamle Geldi

Yeni sezonda 7DAYS EuroCup sahnesinde temsilcimiz Galatasaray Doğa Sigorta’nın rakiplerinden biri olan İtalyan ekibi Trento yüksek potansiyelli bir isimi kadrosuna kattı.

1.98 boyunda olan 1994 doğumlu George King ile anlaştıklarını açıkladılar.

2018 NBA draftında Phoenix Suns tarafından 59.sırada seçilen Colorado mezunu kanat oyuncusu geçtiğimiz sezonu G-League takımlarından Northern Arizon Suns’da tamamlamıştı. 41 maçta görev alan King, 15.5 sayı, %42.9 3sayı, 5.3 ribaund, 2.5 asist istatistikleri ile de dikkatleri çekmişti.

George McZavier King Jr. Avrupa’da bir çok baskebolseverin dikkatinden kaçmış bir transfer olabilir ancak benim yeni sezonda yakından takip edeceğim isimlerden biri olacak. Yeni dönem basketbolun modern kanat oyuncularından birisi. Fiziği çok iyi, etkili bir ceza atıcısı ve savunmada çalışkan bir isim. Hücumda sadece ceza atıcısı olarak katkı vermiyor, uygun fırsatları bulduğunda doğru tercihler yapıp potaya da gitmeyi gayet iyi bilen bir kanat oyuncusu. Savunmada 1,2,3 numaraların tamamını savunabilecek kapasiteye sahip. Özetle King’in şuanda tek eksiği tecrübe ve Avrupa basketboluna alışması için geçecek olan adaptasyon süreci. Mevcut özelliklerini Trento forması ile parkeye yansıtmayı başarırsa onu 1-2 sezon içinde Euroleague sahnesinde görebiliriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.