Büyükçekmece Tanıdık Bir İsim Andrews’u Kadroya Katıyor

Yeni sezon için transfer çalışmalarına hız veren Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından biri olan Arel Üniversitesi Büyükçekmece tanıdık bir skorerle anlaştı.

Basketfaul’un haberine göre daha önce ülkemizde Best Balıkesir forması giymiş olan Andrew Andrews‘u kadrolarına kattılar. Resmi açıklamanın yakında gelmesi bekleniyor.

Her iki guard pozisyonunda da göre alabilen 1993 doğumlu olan 1.88 boyundaki Andrews geçtiğimiz sezon İsrail 2.liginde Hapoel Afula formasıyla 26.7 sayı, %55.0 3sayı, 4.5 ribaund, 6.0 asist ortalamaları ile mücadele etmiş ve dikkatleri üstüne çekmişti.

2016-17 sezonunda Balıkesir forması ile de fena işler çıkarmamıştı, ligimizde 14.4 sayı, 3.5 ribaund, 3.2 asist ile çpok yönlü bir performans sergilemişti o zaman %30 ile üçlük atarken şimdi %55’lere çıktığını görmek de gelişimini ve şut seçimleri konusunda artık daha doğru kararlar verdiğini gösteriyor. Ayrıca Balıkesir’den sonra VEF Riga’da VTB Lig tecrübesi de edinmişti. Büyükçekmece’de Hayes’in takıma dönmeyeceği kesinleşmişken onun yerini doldurmak üzere yapılmış bir skorer hamlesi diyebiliriz rahatlıkla. Elbette onun tecrübesine sahip değil ama oldukça yetenekli bir isim Andrews ve koç Şehit yönetiminde gelişimini sürdürüp ligimizde adından sıkça söz ettirebileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.