Galatasaray’ın Rakibi Unicaja Malaga Adams Hamlesini Bitirmek Üzere

7DAYS EuroCup‘da temsilcilerimizden Galatasaray Doğa Sigorta ile aynı grupta yer alacak olan İspanyol ekibi Unicaja Malaga gündemine tanıdık bir guardı aldı.

Ülkemizde Anadolu Efes ve Beşiktaş SJ formaları giymiş olan atletik guard Josh Adams ile anlaşmak üzere. Ufak pürüzler giderildikten sonra resmi anlaşmanın yapılması bekleniyor.

Geçtiğimiz sezon G-League’de Raptors 905 forması giyen 1.88 boyundaki 25 yaşında olan Adams, 15.6 sayı, 4.6 asist istatistikleri ile etkili bir performans sergilemişti. Atletik özellikleri, deliciliği ve gelişime açık olan dış şutları ile değerli bir parça olabilir Eurocup seviyesinde. Halen tercih hataları yapan ve zaman zaman oyunu bireyselliğe dökebilen bir guard olmasını yanısıra, topla buluşmadığı anlarda da etkinliğini ve konsantrasyonunu kaybeden bir isim. Savunma konusunda da her geçen gün kendini geliştirmişti Türkiye kariyerinde ancak halen sert ve disiplinli bir savunmacı olduğunu söylemek güç. Enerjisi ve atletizmi ile Malaga’ya işin hücum tarafında iyi katkı vereceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.