RESMİ: Bahçeşehir Clark ile Anlaştı

Yeni sezonda play-off hedefi ile iddialı bir kadro kurma yolunda önemli hamlelere imza atan Bahçeşehir Koleji, değerli bir takviye daha yaptı forvet rotasyonuna.

Geçtiğimiz sezon Le Mans forması ile başarılı bir performans sergilemiş olan Cameron Clark ile anlaştılar.

Bir önceki sezon ülkemize Gaziantep ile anlaşarak gelmiş ancak sakatlığı nedeniyle sezonu başlamadan tamamlamıştı. Sonrasında iyileşti ve geçtiğimiz sezonu Le Mans forması ile başarılı şekilde tamamladı. Clark Pro A’da 29 maçta 13.6 sayı, %40.5 3sayı, 3.6 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. Şampiyonlar Ligi’nde ise 12.3 sayı, 4.8 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Çok yönlü oyunu ve atletik özellikleri ile dikkat çeken bir forvet olan Clark, hem 3 hem de 4 numarada takımına katkı verebiliyor. Tempo basketboluna yatkın yapısıyla koç Dedas’ın Bahçeşehir’de oynatmak istediği akıcı geçiş hücumlarına rahatlıkla uyum sağlayabilecek bir oyuncu. Hücumda aşağı yukarı herşeyi yapan, yüzü dönük de sırtı dönük de skor üretebilen Clark, savunmada da enerjisi ve güçlü fiziği ile gayet çalışkan bir isim. Golden ve Hardy gibi iki skorer kısanın yanında tamamlayıcı olarak ribaundlardaki etkinliği de düşünüldüğünde çok doğru bir hamle oldu Bahçeşehir adına.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.