Eriksson’un Euroleague’den Talipleri Artıyor

Önümüzdeki sezon Euroleague‘de mücadele edecek olan Valencia, en önemli şutörü Thomas’ı son şampiyon Raptors’a kaptırmıştı. Yerini doldurmak için ise hedeflerini belirlediler.

Yarasalar’ın gündemindeki yeni şutör Gran Canaria‘da iyi bir sezon geçiren İsveçli kanat oyuncusu Marcus Eriksson. Sizlere daha önce ilettiğim gibi onunla bir diğer yeni Euroleague takımı Alba Berlin de ilgileniyordu.

2.01 boyunda olan 1993 doğumlu Eriksson, Liga Endesa’da çıktığı 29 maçta 12.6 sayı, 45.0 3sayı, 2.1 ribaund, 1.0 asist ve Euroleague’de süre aldığı 29 maça ise 10.4 sayı, %41.5 3sayı, 1.3 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Thomas’ı kaybeden Valencia’ya etkili üçlükleri ile değer katacaktır ki Gran Canaria ile edindiği Euroleague tecrübesi önemli artılarından biri. Ancak daha düşük tempoda ve daha düzenli bir basketbol oynayan Valencia’nın sistemine alışması zaman alabilir ve sadece üçlükleri değil savunması ile de katkı vermesi beklenebilir. Bu nedenle adaptasyon süreci kritik olur İsveçli’nin.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.