Ligin Yeni Takımı Ormanspor’da Transfer Hedefleri Netleşiyor

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin yeni yüzlerinden biri olan OGM Ormanspor‘un transferdeki hedefleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Mütevazi bir bütçeyle yola çıkan Ankara temsilcisinde 2 yabancı oyuncunun transferi gündeme gelmiş durumda.

Geçen sezon ülkemizde İstanbul BBSK forması giymiş olan Hırvat forvet Luka Babic ve AS Monaco‘da iyi bir sezon geçiren tecrübeli Bosnalı uzun Elmedin Kikanovic. İki oyuncu da şuanda serbestler.

2.01 boyunda olan 1991 doğumlu Babic, BSL’de 28 maçta ortalama 31.8 dakika göre alırken 10.4 sayı, %32.2 3sayı, 6.3 ribaund, 4.8 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Her ne kadar takımı pek iyi durumda olmasa da istikrarı ve çok yönlü oyunuyla alkışları toplamıştı solak forvet. Artık ligimizi de tanıyor olması Ormanspor için ayrı bir avantaj.

1988 doğumlu olan 2.11 boyudaki Kikanovic ise Pro A’da 44 maçta 23.6 dakika süre alırken 13.8 sayı, 4.0 ribaund, 1.1 asist ve Eurocup’da ise 16 maçta 25.9 süre alırken 14.9 sayı, 4.3 ribaund, 1.4 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Atletizm ve çabukluk yönünden zayıf olan ve bu nedenle de ribaundlardaki etkisi kısıtlı olan, faul çizgisinde de sorunlu bir uzun. Ancak pota altındaki etkinliği, pozisyon bilgisi, orta mesafe şutları ve tabiki tecrübesi ile Ormanspor’a bu seviyede net değer katar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.