RESMİ: Promitheas’dan Lowery Takviyesi Geldi

Geçtiğimiz sezon Yunanistan Ligi’nin flaş takımı olarak dikkatleri çeken Promitheas yeni sezonda 7DAYS EuroCup‘da mücadele edecek ve bu bağlamda kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Yunan ekibi sezonu Polonya’nın Polski Cukier Torun takımında tamamlamış olan tecrübeli guard Robert Lowery‘i kadrosuna kattığını açıkladı.

1.88 boyunda olan 1987 doğumlu Birleşik Amerikalı oyun kurucu görev aldığı 43 maçta 27.2 dakika parkede kalırken 12.8 sayı, %40.4 3sayı, 3.7 ribaund, 6.4 asist istatistikleri ile etkili bir performan sergilemişti. Kariyerinde daha önce Çekya, Almanya, İtalya, Kazakistan, Letonya tecrübeleri de bulunan Lowery, daha önce ülkemizde 2012-13 sezonunda Best Balıkesir forması da giymişti. Ayrıca bu onun Yunanistan’daki ilk tecrübesi de olmayacak, 2014-15 sezonunda Koroivos ve 2015-16 sezonunda Nea Kifisia formaları da giymişti.

Tecrübesi, organizasyon becerisi, sürati ve etkili üçlükleri ile özellikle işin hücum tarafında Promitheas’a çok şey katacaktır. Daha önce Alba Berlin ile kısa bir Eurocup sahnesi deneyimi de bulunuyor.

Promitheas daha önce Oostende’de başarılı bir sezon geçiren Chase Fieler’ı da kadrosuna katmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.