RESMİ: Zenit Iverson Transferini Açıkladı

Koç Plaza yönetiminde önümüzdeki sezon özel davetle Euroleague‘de yer alacak olan Rus ekibi Zenit transfer hamlelerine devam ediyor.

Sizlere daha önce detaylarını iletmiş olduğum Colton Iverson transferini de resmi olarak duyurdular, kontrat 1 yıllık. Tecrübeli pivot daha önce ülkemizde Beşiktaş ve Karşıyaka formaları da giymişti.

2.13 boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli uzun Tenerife forması ile Liga Endesa’da 11.5 sayı, 7.0 ribaund ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 10.7 sayı, 6.2 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.

Daha önce Pınar Karşıyaka, Kirolbet Baskonia ve Maccabi Tel Aviv ile Euroleague tecrübeesi bulunan Iverson, her iki pota altında da fiziksel temastan kaçmayan ve güçlü fiziği, sağlam yere basan ayakları ve savaşçı kimliği ile kaliteli bir oyuncu. Çalışma etiği, savaşçı kimliği ve pota altındaki yüksek yüzdeli bitiriciliğini de bu özelliklerinin yanına koyduğumuzda Euroleague seviyesi için iyi bir uzun diyebiliriz. Ancak ikili oyun savunmasında ağır ayakları ile koç Plaza’nın savunma sisteminde zaaflar da yaratabileceğini hatırlatayım.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.