RESMİ: Bahçeşehir Golden Transferini Açıkladı

Önümüzdeki sezon daha iddialı bir kadro kurarak play-off potasının içinde olmak isteyen Bahçeşehir Koleji beklenen guard hamlesini açıkladı.

Sizlere daha önce detaylarını ilettiğim transferi resmiyete bağladılar ve Trae Golden ile 1 yıllık anlaşma imzaladılar.

1.88 boyunda olan 1991 doğumlu Golden geçtiğimiz sezon Avtodor forması ile FIBA Europe Cup’da 14 maçta 18.3 sayı, %50.0 3sayı, 3.0 ribaund, 5.9 asist ve VTB Lig’de ise 26 maçta 18.5 sayı, %39.8 3sayı, 2.9 ribaund, 8.3 asist gibi dikkat çekici istatistiklerle mücadele etmişti.

İstatistiklerinden de anlayacağınız üzere Golden özel bir oyuncu ve ligimizde önümüzdeki sezon sayı kralı olabilecek potansiyele sahip. Ayrıca sadece skorer özellikleri ile değil asist yönüyle de takıma değer katan önemli bir organizatör. Oyun tarzı Bahçeşehir’e benzeyen, temponun genelde yüksek olduğu Avtodor’da tam saha basketbolunda takım arkadaşlarını çok iyi organize eden, doğru şut-pas tercihleri ile onları da sürekli devrede tutan bir oyun kurucu oldu. Yarı sahada ise ikili oyunlarda uzunları beslemeyi seviyor, Slaughter ile Mathiang’ın ona bol bol yemek ısmarlayacaklarını düşünüyorum 🙂 Golden her şekilde skor üretebilen bir hücum silahı ama asıl önemli opsiyonu sürati ve dengesiyle sürekli potaya gitmeyi tercih etmesi, müthiş bir delici, onu ligimizde izlemek gerçekten büyük keyif olacak, merakla bekliyorum. Tabi savunmasının ortalamanın altında olduğunu ve oyunun bu alanında pek de vakit geçirmeyi sevmediğini tahmin ediyorsunuzdur herhalde 😉

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.