CSKA Moskova Milutinov’u Tekrar Gündemine Aldı!

CSKA Moskova daha önce Mayıs ayında Sırp yıldız ile ilgilenmiş ve Olympiakos‘a bonservis konusunuda taleplerini sormuştu.

Nikola Milutinov‘un Kırmızılar ile 2020 yazına kadar geçerli bir kontratı var ve sadece 15 Temmuz’a kadar geçerli bir NBA çıkış opsiyonu var. Bu nedenle CSKA’nın bu transferi bitirebilmek için Olympiakos’a hatrı sayılır bir bonservis tutarı ödemesi gerekecek.

Diğer taraftan Sırp uzuna yakın kaynaklar oyuncunun NBA haklarını elinde bulunduran San Antonio Spurs ile görüşmelerini sürdürdüğünü ve bu ihtimalin de yüksek olduğunu söylüyorlar.

Dev pivot bu sezon EuroLeague’de 11,7 sayı ve 7,9 ribaund ortalamaları ile mücadele etmişti. 2.13 boyunda olan 24 yaşındaki Milutinov Sırbistan’ın Dünya Kupası kadrosunda da yer alıyor. Her ne kadar geçtiğimiz sezon takımın kötü performansına ayak uydurup beklentilerin altında kalsa da Euroleague’de dengeleri değiştirebilecek bir uzun. Özellikle ona servis yapabilecek etkili kısalara sahip bir takımda pota altındaki dominantlığı bir kat daha artacaktır. Olympiakos’da Spanoulis ve CSKA’da Strelnieks sağlıklı kalabilirlerse bunu sağlayabilecek guardlar. Bakalım genç uzunu yeni sezonda nerede izleyeceğiz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.