BOMBA: Rodriguez Yarışını Milano Kazandı!

Koç Messina yönetiminde ciddi bir bütçe ile yola çıkan ve yeni sezonun ses getirecek kadrolarından birini kurmak isteyen Olimpia Milano oldukça önemli bir hamleye imza atmak üzere.

Sizlere daha önce de ilettiğim üzere İtalyan ekibi İspanyol maestro Sergio Rodriguez ile 10 gündür ciddi şekilde ilgileniyordu. CSKA ile anlaşıp serbest kalmasının ardından markajı arttırdılar ve Baskonia, Valencia ve Unicaja Malaga gibi rakiplere rağmen transferde mutlu sona ulaştılar, yakın zamanda resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

32 yaşında olan 1.91 boyundaki Rodriguez Euroleague sezonunu 10.2 sayı, %39.2 3sayı, 1.5 ribaund, 4.5 asist istatistikleri ile tamamlamıştı. Koç Messina yönetiminde yenilenen Milano’da gönül rahatlığıyla İtalyan teknik adamın sahadaki patronluğu emanet edebileceği bir isim Rodriguez. Hücumda Milano’ya net olarak sınıf atlattıracağını düşünüyorum. Koç Messia’nın düzen basketbolunun içinde özellikle ikili oyunları organize etmesiyle ön plana çıkacağı gibi oyunun sıkştığı anlarda sahneye çıkarak birebirleri ile de kilidi açacaktır. Ancak İtalyan koçun onu savunmada saklaması da gerekeceği bir gerçek, yıllardır bildiğimiz üzere savunmada oldukça yumuşak İspanyol guard. Bu nedenle ve ilerleyen yaşıyla birlikte süreleri tıpkı CSKA’da olduğu gibi kontrol altında olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.