Milano, Williams için Kesenin Ağzını Açacak!

Koç Messina’yı göreve getirerek iddialı bir yapılanma sürecine giren Olimpia Milano‘nun gündeminde Derrick Williams transferi var.

Tecrübeli forvet ile daha önce temsilcimiz Anadolu Efes de ilgilenmiş ancak talep ettiği finansal kriterler sağlanamamıştı. Fenerbahçe ile Baskonia da yıldız forvet ile ilgilenseler de henüz somut bir hamle yapmadılar. Ayrıca Williams yaptığı açıklamalarda NBA şansını sonuna kadar zorlayacağını, istediği kontratı alamazsa da önceliğinin Bayern Munich ile devam etmek olduğunu açıklamıştı.

Milano ise bu gelişmeleri yakından takip ediyor ve NBA patentli forvete bol sıfırlı bir teklif vererek aklını çelmeye çalışacak.

28 yaşında olan 2.03 boyundaki Williams bu sezon 29 Euroleague maçında görev alırken 13.4 sayı, 4.2 ribaund ile katkı vermişti. Almanya BBL’de ise 12.0 sayı, 3.5 ribaund istatistikleri yakalamıştı. Hem 3 hem de 4 numarada görev alabilen, atletizmi ve dış şutları ile Euroleague’deki ilk senesinde fark yaratan Williams, forvet pozisyonunda yıldız olarak adlandırabileceğimiz ender oyunculardan biri bu seviyede. Sadece hücumda değil savunmada da fiziğini, enerjisini ve atletizmini çok iyi kullanarak neredeyse her pozisyonda rakiplerinin karşısında kalabilen bir silah. Anadolu Efes’in Peters hamlesinden sonra bu transferden çekileceğini düşünmek yanlış olmaz ama umarım sarı lacivertliler bu transferde devreye girerek mutlu sona ulaşabilirler.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.