FLAŞ: Anadolu Efes’den Rodriguez Hamlesi Gelebilir!

Geçtiğimiz günlerde CSKA Moskova ile karşılıklı olarak anlaşarak serbest kalan İspanyol yıldız Sergio Rodriguez transfer piyasasının popüler guardlarından biri.

Oyuncuyla uzun süredir Unicaja Malaga, Olimpia Milano ve Valencia ilgilenirken Real Madrid’in de devreye girebileceği söyleniyordu. Son durumda sürpriz bir takım daha gündeme geldi. Temsilcimiz Anadolu Efes, MVP guardı Larkin’i NBA’e kaptırması durumunda Rodriguez konusunda agresif olarak devreye girecek.

33 yaşında olan 1.91 boyundaki Rodriguez Euroleague sezonunu 10.2 sayı, %39.2 3sayı, 1.5 ribaund, 4.5 asist istatistikleri ile tamamlamıştı. CSKA’da De Colo ve Higgins gibi yıldızların da varlığı nedeniyle süreleri kısıtlanmıştı biraz. Ancak Anadolu Efes’de yıpkı Larkin’de olduğu gibi koç Ataman’ın ona sonsuz kredi vereceğini düşünürsek manevi olarak istediğini fazlasıyla alacaktır. Elbette Larkin’den çok farklı özelliklere sahipler. Rodriguez organizasyon yönü de çok kuvvetli olan, ikili oyunlarda Anadolu Efes’i farklı bir seviyeye taşıyacak, Peters, Moerman ve Dunston gibi isimlerin en sevdiği takım arkadaşı olacak bir guard. Diğer taraftan tempo basketbolunu benimseyen koç Ataman’ın sistemine de birebir uyan, tam saha basketbolunu Avrupa’da en iyi oynayan oyun kuruculardan biri. En önemli eksisi ise savunması. Kariyeri boyunca iyi bir savunmacı değildi ve ilerleyen yaşıyla bu yönü iyice geriledi, dolayısıyla Efes’in onu savunmada saklaması gerekecek. Bu noktada Micic ve Doğuş’a ekstra görevler düşecek. Özetle Larkin etkisi yapmasını beklemiyorum ama etrafındaki isimlerin en üst düzeye çıkarabilecek, tecrübesiyle Anadolu Efes hücumlarını farklı bir boyuta taşıyabilecek bir yıldız.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.