RESMİ: Anadolu Efes Beklenen Peters Hamlesini Duyurdu!

Kadrosunu neredeyse tamamen koruyan Anadolu Efes takımdan ayrılan Motum’un yerine yeni 4 numara için sizlere daha önce ilettiğim gibi arayışlarını sonlandırmıştı, sadece resmi açıklama bekleniyordu.

İşte o açıklama da geldi ve geçen sezon CSKA Moskova forması giyen Alec Peters ile 1 yıllık anlaşma yapıldığı duyuruldu.

CSKA Moskova ile Euroleague’deki çaylak sezonunda şampiyonluğa ulaşan Alec Peters, 36 maçta 5.3 sayı, 2.7 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

2.06 boyunda olan 24 yaşındaki Birleşik Amerikalı uzun forvet, etkili üçlükleri ile ön plana çıkan bir forvet. Basketbol IQ’su yüksek olan ve üst düzeyde bir profesyonel olan Peters, yüzü dönük de adam eksiltebilen bir oyuncu olduğu için uzun beşlerde 3 numaraya bile kayabilir. Koç Ataman’ın hem Beşiktaş hem de Galatasaray’da elde ettiği başarılarda temel isimlerden biri olan şutör 4 numara, Erceg’in benzeri bir oyuncu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Larkin de takım da kalırsa koç Ataman 1-4 rotasyonunda Micic-Larkin ve Petres-Moerman ile aradığı bütünlüğü rahatlıkla bulacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.