Barcelona Bir Bomba Daha Patlatmaya Hazırlanıyor!

Barcelona Lassa koç Pesic ile yola devam ederken Davies, Mirotic ve Higgins gibi 3 önemli hamleyle beraber önümüzdeki sezon ne kadar iddialı bir takım olacağını göstermişti. Şimdi bir tane daha NBA patentli oyuncu ile kadrolarını güçlendirme yolunda büyük adım attılar.

Sizlere daha önce detaylarını ilettiğim üzere eski oyuncuları Alex Abrines ile görüşmeleri ilerletmişlerdi. Son gelen haberlere göre ise iş sadece imzaya kaldı.

Bilindiği gibi yetenekli kanat oyuncusu NBA’de son olarak Oklahoma City Thunder’dan “kişisel sebeplerden” dolayı ayrılmış, serbest kalmıştı ve bir açıklama getirilmemişti bu kişisel nedenlere. Oyuncunun mental olarak iyi durumda olmadığı ve eski takımına dönmenin kariyerini yeniden ayağa kaldırmak için doğru seçenek olacağı söyleniyordu.

Son 3 sezonunu NBA’de Thunder forması ile geçiren 25 yaşındaki Abrines 174 maçta görev alırken ortalama 5.3 sayı üretmişti. Atletizmi, etkili dış şutları ve savunmadaki çalışkanlığı ile Euroleague seviyesinde Katalan ekibine önemli katkı vereceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.