FLAŞ: Fenerbahçe’de Guard Rotasyonu için Yeni Bir İsim Gündemde!

Guduric ile Melli’yi NBA’e kaptıran, Ennis ile Green ile de yollarını ayıran Fenerbahçe Beko‘da De Colo’nun yanı sıra bir guard transferi için daha haraketli saatler yaşanıyor.

Trendbasket’in haberine göre sarı lacivertlilerin listesinde yer alan isimlerden biri de eski Tofaşlı Pierria Henry. Yetenekli guard ile bir çok Euroleague takımı ile ilgileniyor ve aynı zamanda NBA sevdası da devam ediyor.

1.93 boyunda olan 1993 doğumlu Birleşik Amerikalı guard Unics Kazan formasıyla Eurocup sahnesinde 21 maçta 10.4 sayı, 4.1 ribaund, 5.3 asist ve VTB Lig’de ise 19 maçta 11.1 sayı, 3.7 ribaund, 4.2 asist ile ne kadar çok yönlü bir oyuncu olduğunu göstermişti. Güçlü fiziği, topa yaptığı müthiş baskı ve deliciliği ile ön plana çıkmış bir guard olan Henry, açık alanda da verimliliğini arttıran, tempoyu seven bir oyuncu. Geçtiğimiz sezon sarı lacivertlilerin Dixon, Guduric ve Sloukas’dan oluşan rotasyonda topa baskı, savunma sertliği ve delicilik gibi konularda yaşadıkları tüm eksikleri giderebilecek bir oyuncu Henry, doğru hamle olur.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.