Gaziantep, Banvit’den Bir Transfer Daha Yapıyor

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin flaş ekiplerinden olan Gaziantep önümüzdeki sezon FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde de ülkemizi temsil edecek. Kadrolarını genç isimlerle güçlendirmeye devam ediyorlar.

Banvit ile kontratı biten Metehan Akyel ile anlaştıklarını sizlerle daha önce paylaşmıştım. Banvit‘den bir ismi daha kadrolarına kattılar, bir diğer genç oyuncu İsmail Cem Ulusoy ile de anlaştılar ve yakın zamanda resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

1.83 boyundaki 1996 doğumlu genç oyun kurucu BSL’de 27 maçta görev alırken ortalama 15.0 dakika sahada kalmış ve 4.1 sayı, 1.8 ribaund, 2.1 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Şampiyonlar Ligi’nde ise 15 maçta ortalama 14.9 dakika süre almış ve 4.1 sayı, 1.7 ribaund, 2.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Genelde Rıdvan ile Şehmus’un arkasında kalıyor olsa da Perez’i yedekleme konusunda iyi iş yapmış ve zaman zaman kritik anlarda bulduğu yakaladığı ritmle dikkatleri üstüne çekmişti. Soğuk kanlı bir guard olan İsmail Cem’inm önü açık, Gaziantep’de de daha fazla fırsat bularak gelişimine ivme kazandırabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.