Gaziantep’ten Yerli Rotasyonuna Takviye

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nde peri masalı niteliğinde bir sezonu geride bırakan ve önümüzdeki sezon ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil edecek olan Gaziantep yerli rotasyonuna önemli bir takviye yapmaya hazırlanıyor.

Mütevazi bir bütçeyle yola çıkan ve BSL’de play-off’a kalma başarısı gösteren Gaziantep, yeni sezon için de akıllı hamlelere devam ediyor. Geride bıraktığımız sezon Banvit formasıyla aldığı kısa süreleri iyi değerlendiren ve soğukkanlılığı ile güven veren Metehan Akyel ile anlaştılar. Yakın zamanda resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

2.06 boyunda olan 1996 doğumlu genç uzun Banvit formasıyla BSL’de 28 maçta 8.7 dakika süre alırken 2.9 sayı, 3.1 ribaund ile katkı vermiş, Şampiyonlar Ligi’nde ise 11 maçta 9.5 dakika süre alarak 3.6 sayı, 2.3 ribaundluk katkı vermişti. Hem 4 hem de 5 numarada görev alabilen Metehan, atletik özellikleri, ikili oyunlardaki yüksek yüzdeli bitiriciliği, mobilitesi ve ribaundlardaki savaşçı kimliği ile Gaziantep’te sürelerini arttırıp değerli bir görev adamı olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.