Maccabi O’Bryant’ı Takımda Tutmak İstiyor

Maccabi Tel Aviv için geride bıraktığımız sezon belki çok iyi geçmedi ama Euroleague‘deki çaylak sezonunu geçiren Johnny O’Bryant bireysel performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

İsrail ekibi ile kontratı sona erdiği için teklifler de almaya başladı ki bunlar arasında en ciddi olanı temsilcimiz Anadolu Efes’den gelmişti. Bu noktada koç Sfairopoulos’un önümüzdeki sezon planları içinde yer alan Birleşik Amerikalı uzunu kaptırmak istemeyen Maccabi de teklifini arttırdı. O’Bryant’ın NBA piyasasını da biraz yoklamak istediği bu nedenle iki takımın teklifini de şimdilik beklemeye aldığı söyleniyor.

26 yaşındaki Birleşik Amerikalı uzun dış şutlardaki etkinliği ve güçlü fiziği ile ribaundlarda da dominant bir oyuncu olduğunu Euroleague’deki çaylak sezonunda kanıtlamıştı, 10.6 sayı, 5.9 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. Mobil bir uzun olması ve geçiş hücumlarında etkili olması ile birlikte tam saha basketbolunu seven takımlarda yani hem Maccabi’ye hem de Anadolu Efes’e çok faydalı olabilecek bir oyuncu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.