Galatasaray Genç Şutörü Kaptı!

Önümüzdeki sezon biraz daha iddialı bir kadro kurmak isteyen ve bu yolda yerli rotasyonunu da genişletmek isteyen Galatasaray Doğa Sigorta, son 2 yılda Tofaş çatısı altında koç Ene ile gelişimini sürdüren ve artık kaliteli bir rotasyon oyuncusuna dönüşen genç şutör Yiğit Arslan ile 2 yıllk kontrat üzerine prensip anlaşmasına vardı.

Galatasaray’ın bildiğiniz üzere FIBA’da bir çok dosyası ve ödemesi gereken borçlar var. Bunlar kapatıldıktan sonra Yiğit ile anlaşmanın resmi olarak açıklanması bekleniyor.

1.98 boyunda olan 1996 doğumlu kanat oyuncusu hem 2 numara hem de 3 numarad görev alabiliyor. Geride bıraktığımız sezon BSL’de 32 maçta ortalama 19.7 dakika süre alırken 7.3 sayı, %44.1 3sayı, 2.9 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Eurocup’da ise 10 maçta ortalama 13.5 dakika süre almış ve 3.6 sayı, 1.4 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. Genç şutör aynı zamanda Dünya Kupası elemelerinde 2 maçta A milli takım formasını da kapmıştı koç Sarıca’dan.

Kariyerine bir keskin nişancı olarak başlayan Yiğit, koç Ene’nin kendisine A takımda daha fazla şans vermesiyle gelişimini hızlandırmıştı. Son 2 sezonda artık topu da yere vurabilen, sadece üçlüklerle değil penetrelerle ve orta mesafe şutlarla da skor üretebilen bir oyuncu haline geldi, komple bir skorer olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Diğer taraftan savunmada da kendini çok geliştirdi. Birebirde 1,2,3 numaraların tamamını savunabilmesi ve çaldığı toplarla takımını hızlı hücuma çıkarabilmesi ile oyunun diğer tarafında da gelişimini sürdürüyor. Çalışma etiği yüksek olan, yaşına göre çok daha olgun ve karakteri kaliteli bir yıldız adayı Yiğit. Önümüzdeki yıllarda Galatasaray’a da milli takıma da önemli hizmetleri bulunacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.