Tofaş’dan Önemli Pota Altı Takviyesi!

Önümüzdeki sezon Eurocup‘da da yukarıları hedefleyen Tofaş transfer dönemine erken ve doğru hamlelerle başlayan takımlarımızdan birisi. Pota altına çok önemli bir hamle yaparak son olarak Euroleague’de Buducnost forması giymiş olan Devin Williams ile anlaştılar. Resmi açıklamanın yakında yapılması bekleniyor.

Geride bıraktığımız sezona Arel Üniversitesi Büyükçekmece’de başlayan ve etkili performansı ile dikkatleri çeken Williams, sezon ortasında Euroleague’de mücadele eden Karadağ ekibi Buducnost ile anlaşmıştı.

1994 doğumlu, 2.06 metre boyundaki Amerikalı pivot BSL’de ortalama 32 dakika süre alırken, 17.7 sayı, 11.8 ribaund, 1.9 asist, Euroleague’de ise 11 dk, 3.3 sayı, 2.5 ribaund, 0.5 asistle oynadı.

Boyalı alandaki etkinliği, güçlü fiziği ve atletik özellikleri ile ikili oyunlarda harika bir bitirici olan Williams, ribaundlar konusunda da özel sezgilere sahip ve pozisyon bilgisi de çok yüksek. Ayrıca çabuk ayakları ve atletizmi sayesinde ikili oyun savunmasında kısaların da karşısında kalabilmesi onu koç Ene’nin savunma sisteminde de değerli bir parça yapacaktır. Bu sezon Withey ve Elegar’dan istediği verimi alamayan Tofaş bu sefer doğru hamle yaptı. Williams mevcut özellikleri ile mobil bir uzun olarak Tofaş’ın tempo basketboluna rahatlıkla uyum sağlayıp sınıf atlacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.