Alba Berlin Euroleague İçin Kadrosunu Güçlendirmek İstiyor

Önümüzdeki sezon Euroleague‘de yer alacak olan Alba Berlin kadrosunu güçlendirmek için yazın aktif takımlarından biri olacak. Pota altını güçlendirmek için de ilk hedefleri Alman milli oyuncu Johannes Voigtmann olacak.

Kirolbet Baskonia forması ile iyi bir sezon geçiren Voigtmann’ın kontratı sona erdi ve serbest kaldı. Alman uzun ile temsilcimizlerden Anadolu Efes de ilgileniyor.

2.11 boyunda olan 26 yaşındaki Voigtmann Euroleague sahnesinde 7.5 sayı, 5.8 ribaund ve Liga Endesa’da ise 9.3 sayı, 5.6 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. Baskonia kariyeri öncesi ülkesinde 2 yıl Jena ve 4 yıl Frankfurt forması giymişti.

Voigtmann dış şut tehditi, oyun zekası ve topu yere vurabilmesi ile bu sezon Baskonia hücumlarında önemli opsiyon olmuştu koç Perasovic’in sisteminde. Alba Berlin’de de koç Reneses hareketli ve yüksek tempoda hücumları seven bir sistem oturtmuş durumda. Sikma’nın da takımda kalması ile pota altında iki zeki, pasör ve dış şut tehditi olan uzuna sahip olacaklar. Ancak atletizm ve savunma konusunda bu ikili sorun yaşayabilir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.