Almanya’da Finalin Adı Belli Oldu!

Almanya easyCredit BBL‘de finalin adı iki ezeli rakip Bayern Munich ve Alba Berlin oldu.

Ligin flaş ekibi Rasata Vechta’yı yarı finalde 3-0 ile süpüren Bayern Munich sahip olduğu Euroleague kadrosu ile sezon boyunca olduğu gibi play-off’larda da farkını gösterdi. Barthel, Lucic ve Djedovic liderliğinde farklı galibiyetler alarak rahat bir yarı final serisi geçirdiler. Bu arada bildiğiniz üzere Bayern önümüzdeki sezon B lisansı ile Euroleague’de yer alacak.

Koç Reneses’in öğrencileri de ligin istikrarlı ve iyi basketbol oynayan ekiplerinden Oldenburg karşısında ev sahibi avantajı bulunmamalarına rağmen 3-0 ile rakiplerini süpürmeyi başardılar. Siva, Sikma ve Hermannsson liderliğinde farklarını konuşturdular zorlu rakipleri karşısında. Alba Berlin bu galibiyetle adını finale yazdırırken Euroleague biletini de cebine koymuş oldu. Çünkü Bayern zaten B lisansı ile Euroleague biletini kapmıştı.

Önümüzdeki sezon Euroleague’de mücadele edecek 2 Alman ekibin karşılaşmasında keyifli bir seri bizleri bekliyor. Final serisi 16 Haziran Pazar günü başlayacak ve ev sahibi avantajı normal sezonu lider bitiren Bayern Munich’de olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.