De Colo NBA’e Dönebilir

CSKA Moskova‘nın Fransız yıldızı Nando De Colo‘nun kontratı bildiğiniz üzere bu yaz sona eriyor ve tecrübeli guard ile başta Real Madrid ve Barcelona olmak üzere bir çok Euroleague takımı ilgileniyor.

De Colo 1 Temmuz itibariyle NBA‘de sınırlı serbest oyuncu konumunda olacak ve hakları Toronto Raptors‘un elinde. Yani isteyen NBA takımı kendisine kontrat teklifinde bulunabilecek ama Raptors’un bu kontratları karşılama önceliği bulunuyor. De Colo CSKA kariyeri öncesi NBA’de Spurs ve Raptors takımlarıyla 2 sezon geçirmişti.

Fransız guardın öncelik sıralaması NBA veya CSKA ile yola devam etmek olacak. Ancak NBA’den beklediği kontratı alamazsa ve CSKA ile anlaşamazsa rotasının İspanya olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bilindiği gibi De Colo NBA kariyeri öncesi 3 sezon boyunca İspanya’da Valencia forması giymişti ve Liga Endesa hakları da zaten Valencia’nın elinde bulunuyor, farklı bir takımla anlaşmak isterse Liga Endesa’da yer alan o takımın Valencia ile bonservis konusunda anlaşması gerekecek.

1.97 boyunda olan 30 yaşındaki yıldız oyuncu CSKA’da geçirdiği 5 sezonda her sezon VTB şampiyonluğuna ulaşırken, 2016 ve 2019 yıllarında 2 Euroleague şampiyonluğuna da imza atmıştı. Bu sezon VTB’de 15.7 sayı, 3.3 asist ve Euroleague’de ise 14.7 sayı, 3.4 asist istatistkleri ile mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.