Real Madrid Önümüzdeki Sezonun İlk Transferi İçin İlerleme Kaydetti!

Turkish Airlines Euroleague Final Four yarı final maçında CSKA Moskova’ya kaybederek şampiyonluk ünvanını koruyamayan Real Madrid önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarına başladı.

2019-20 sezonunda pota altında bir tazelenmeye gitmek isteyen İspanyol devi gözününü bu sezon Zalgiris Kaunas ile nefis bir performans sergileyen ve Sezonun En İyi Beşi’ne seçilme başarısı gösteren Birleşik Amerikalı uzun Brandon Davies‘e dikmiş durumda.

Zalgiris Kaunas ile önümüzdeki sezon da kontratı devam eden Real Madrid’in oyuncu ile görüşmelerde ilerleme kaydettiği kulübüne ise bonservis ödemeye hazır olduğu gelen haberler arasında. Eğer bu transfer gerçekleşirse Real Madrid Meksikalı uzunu Gustavo Ayon ile yeni bir kontrat imzalamayacak ki zaten tecrübeli uzunun da NBA opsiyonlarını değerlendirmek istediği biliniyor. Ayon’un adı temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile de anılıyor.

2.08 boyunda olan 27 yaşındaki Davies Euroleague sezonunu 14.2 sayı, 5.5 ribaund, 2.0 asist ve Litvanya’da ise normal sezonu 12.0 sayı, 4 ribaund, 1.8 asist ile tamamlamıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.