Tofaş İkinci Yarıdaki Etkili Oyunuyla Gaziantep’i Geçmeyi Başardı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi‘nin 26. haftasında Tofaş, konuk ettiği Gaziantep Basketbol‘u 77-67 yendi.

Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Tofaş’tan Muhsin Yaşar’ın 7 sayılık bireysel performansına, Gaziantep Basketbol Jekiri ve McKissic ikilisiyle karşılık verince, 6. dakika 9-9 eşitlikle geçildi. Tofaş’ın iyi pota altı savunması karşısında Vasiliauskas ve Haciyeva ile dış atışlardan skor üreten konuk ekip, ilk çeyreği 19-14 önde kapattı. İkinci periyoda iyi başlayan Gaziantep temsilcisi, Vasiliauskas ve McKissic’in dış atışlardan, Doğan Şenli’nin ise pota altından ürettiği sayılarla 16. dakikada farkı çift hanelere (18-29) çıkardı. Açılan farkı kontrollü oyunla dengede tutan Gaziantep Basketbol, soyunma odasına da 10 sayılık farkla 42-32 galip durumda gitti.

Üçüncü periyoda rakibine karşı daha baskılı bir oyun sergileyerek başlayan Tofaş, Mejia ve Weems’in set hücumlarından bulduğu sayılarla 26. dakikada farkı 6 sayıya (42-48) indirdi. Başantrenör Orhun Ene’nin mola ve değişiklikleriyle oyunun kontrolünü eline alan mavi-yeşilliler, Barış Ermiş ve Kadji’nin skor katkısıyla çeyreğin bitimine 47 saniye kala farkı 1’e düşürdü. Son hücumda Doğan Şenli’nin turnikesiyle sayı bulan Gaziantep Basketbol, final periyotuna 50-47 önde girdi. Son periyoda temkinli başlayan konuk ekip, Doğan Şenli ve Thomas’ın boyalı alandan bulduğu sayılarla 32. dakikada farkı 5’e çıkardı: 52-47. Oyundaki sertliğini arttıran Tofaş, Mejia ve Barış Ermiş ile sayılar buldu ve 35. dakikada skoru lehine çevirdi: 59-57. Mejia’nın asist ve sayılarıyla 37. dakikada skoru 65-61’e getiren Tofaş, bu dakikadan itibaren oyun kontrolünü iyice eline alarak, maçtan da 77-67 galip ayrıldı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Tofaş’da kaptan Sammy Mejia 18 sayı, 3 ribaund ile galibiyetin mimarı olurken, Kenny Kadji 15 sayı, 7 ribaund ve Barış Ermiş 12 sayı, 5 ribaund, 7 asist ile diğer önemli isimler oldular.

Misafir ekip Gaziantep’te ise Shaq McKissic 18 sayı, 9 ribaund ile en iyi direnen isim olurken, Sarunas Vasiliauskas da 14 sayı, 2 asist ile etkili bir diğer oyuncu oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.