Obradovic: “Her zaman sonuna kadar savaşmanın bir yolunu bulduk.”

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic, son saniye basketiyle kazanılan Maccabi FOX Tel Aviv maçının ardından açıklamalarda bulundu. Her zaman sonuna kadar savaştıklarının altını çizen Obradovic, önlerinde kendilerini bekleyen zorlu bir program olduğunu hatırlattı ve playoff serisinde Zalgiris Kaunas’a karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic, karşılaşmayla ilgili, “Normal sezonda son maçımızda. Maccabi için önemli olduğu kadar bizim için değildi. Bu da maça başlamadan önce belliydi. Maç başladığı andan itibaren ikimiz için de çok önemliydi. Basketbol oynamanın en güzle şekli de bu. O yüzden iki takımı da tebrik ediyorum. Oyuncularıma EuroLeague’de şu ana kadar yaptıkları için teşekkür. Her zaman sonuna kadar savaşmanın bir yolunu bulduk. İnancımız var ve hep sonuna kadar oynayan bir takımız. Sezon içinde çok sorun yaşadık. Biz çok çalışmaya devam ettik, kadromuzdaki tüm oyuncuların potansiyelini kullanmaya çalıştık ve bundan dolayı EuroLeague’i ilk sırada bitirdik. Oyuncularımı bir kere daha tebrik ediyorum. Müthiş bir iş çıkardılar ve taraftarlarımıza da verdikleri destek için teşekkür ediyorum.” dedi.

Kendileri bekleyen zorlu bir program olduğunu belirten Obradovic, “Pazar günü Salı ve Cuma günü Türkiye Ligi maçları var ve antrenman yapmak için çok fazla vaktimiz yok. O yüzden bazı oyuncularla ilerlemek için zaman ayırmamız gerekiyor. Kendimizi de en iyi şekilde Zalgiris Kaunas’a karşı playofflarda hazırlamamız gerekiyor.” diye konuştu.

Karşılaşmanın son saniye basketiyle kazanılmasıyla ilgili ise Obradovic, “Bu sezon bugünkü gibi son saniyede belli olan çok maç oynadık ama oyun şeklimizle gurur duyuyorum. Sonuna kadar savaştık ve asla pes etmedik.” ifadelerine değindi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.