Wilbekin: “Ekpe ve Bogdan’lı Fenerbahçe çok özeldi.”

Maccabi Tel Aviv, Cuma akşamı İstanbul’da Fenerbahçe Beko’nun konuğu olacak. Bu maçı kazansalar da diğer maçların sonuçları play-off tablosunu netleştirecek.

Türkiye Milli Takım forması da giyen Maccabi Tel Aviv oyuncusu Scottie Wilbekin, EuroLeague’e verdiği röportajda bu haftaki maça da değindi.

Koç Sfairopoulos başa geldikten sonraki ikinci maçınızda, Kasım ayında, Fenerbahçe‘ye karşı mücadele ettiniz. Bugünden o zamana bakınca Maccabi hangi açılardan daha iyi?

“Bence birçok konuda daha iyiyiz. Birlikte oynama, takım kimyası… Daha doğrusu her şey.”

Bu haftaki rakibinizi iyi tanıyorsun. Türkiye’de 3 yıl geçirdiğin için onlar da seni iyi tanıyor. Fenerbahçe’yi bu kadar güçlü bir rakip yapan şeyler neler?

“İlk olarak iyi bir bütçeleri var ve takımın ana çekirdeği uzun süredir beraber oynuyor. EuroLeague’in en iyi oyuncularından bazılarına sahipler bu da onlara yardımcı oluyor. Ayrıca iyi de bir koçları var.”

Bu sezonki Fenerbahçe’yi 2 sezon önce şampiyonluk takımıyla kıyaslarsan neler söylersin?

“Bence bu takım 2 sene önceki kadar iyi değil. Ekpe ve Bogdan’lı takım gerçekten çok özeldi. Çok çok zor bir rakipti.”

İstanbul’da oynamak hiç kolay değil. Ancak seninle birlikte 4 oyuncu (Angelo Caloiaro, Michael Roll, Alex Tyus) daha önce Türkiye’de forma giydi. Bu işleri biraz olsun kolaylaştırıyor mu?

“Hayır, sanmıyorum. Bu konuyu da düşünmüyorum açıkçası. Zorlu bir salon olduğunu, iyi bir taraftarları olduğunu biliyoruz. Maçı kazanmak isteyeceklerdir.”

Maccabi’nin Fenerbahçe’yi yenmesi için neler gerek?

“İlk olarak iyi savunma şart. Elbette skorer oyuncularına önlem almalıyız. Henüz maç planının üzerinden geçmedik ama öne çıkan iki şey kesinlikle savunma ve maçın kontrolünü elimizde tutmak. Tempoyu olabildiğince yukarı çıkarmak istiyoruz ama aynı zamanda oyun hızını da bizim oyun stilimize uygun hale getirmeliyiz.”

Kaynak: Euroleague & Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.