Ersan İlyasova’nın Canını Sıkacak Takas Gerçekleşti!

Milwaukee Bucks ile New Orleans Pelicans arasında temsilcimiz Ersan İlyasova‘yı yakında ilgilendiren bir takas gerçekleşti.

Sırp asıllı İspanyol 4 numara Nikola Mirotic Milwaukee Bucks’ın yolunu tutarken, Stanley Johnson ile Jason Smith ise New Orleans Pelicans forması giyecekler. 

Sakatlığı nedeniyle 21 Ocak’tan bu yana forma giyemeyen Mirotic’in All-Star arasından sonra parkelere dönmesi bekleniyor. Bu sezon 32 maçta forma giyen ve ortalama 28.9 dakika süre alan tecrübeli forvet 16.7 sayı, %36.8 3sayı, 8.3 ribaund, 1.1 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Üç sayı çizgisi gerisinden ciddi bir silah olan Mirotic, Milwaukee gibi kullandığı topların %41.6’sı üç sayı olan (bu alanda Houston Rockets’dan sonra ligdeki ikinci takım konumundalar.) bir takım için biçilmiş kaftan diyebiliriz. 6.adam rolünü alması beklenen Mirotic’in başta Antetokounmpo olmak üzere sürekli potaya giderek savunmaları delen hücumlarında bir çok ceza atışı fırsatı bulacağını düşünüyorum. Tabi bu durum maalesef temsilcimiz Ersan’ın sürelerinin ciddi şekilde azalması anlamına gelecektir…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.