Güncel Haberler

Panathinaikos’da İlk Fatura koça Kesildi ve Yeni Koç Efsane Bir İsim!

Panathinaikos, İspanyol koçu Xavi Pascual ile yollarını ayırdı ve efsane bir ismi takımın başına getirmeye hazırlanıyorlar.

Panathinaikos’da sezona yapılan kötü başlangıcın ve son olarak Real Madrid karşısında yaşanan 68-89’luk hezimetin faturası İspanyol koç Pascual’a kesildi. Cuma akşamı AX Olimpia Milan karşısında Giorgos Vovoras – Fragkiskos Alvertis ikilisinin takımın başında olacaklar.

Yunan devinin yeni başantrenörü ise NCAA efsanelerinden biri olan 66 yaşındaki Birleşik Amerikalı teknik adam Rick Pitino olacak. Tecrübeli koçun Panathinaikos ile ilk maçına 28 Aralık’ta CSKA Moskova karşısında çıkması bekleniyor.

Amerikan Kolej Ligi NCAA’de Boston, Providence, Kentucky ve son olarak Lousville takımlarının başında 647 galibiyet, 392 mağlubiyet gibi çok önemli bir galibiyet oranına sahip olan tecrübeli koç, NBA’de de Boston Celtics ve New York Knicks’in başında 192 galibiyet, 220 mağlubiyet istatistiklerine sahipti.

Pitino, 1996’da Kentucky ile ve 2013’de de Lousville ile NCAA şampiyonluğu yaşamıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

İDDİA: Baskonia’dan Sonra Barça da Lakovic ile İlgileniyor

Turkish Airlines Euroleague‘de yer alan İspanyol ekiplerinden ikisi koç arayışı içerisinde. İspanya’da çeşitli kaynakların doğruladığı …