LeBron: “Jordan’la Tanışmak Tanrı’yla Tanışmak Gibiydi.”

LeBron James bir yandan Michael Jordan’ın rekorlarına yaklaşıyor ve bazılarını geçiyor, diğer yandan da Majesteleri’ne saygıda kusur etmiyor. LeBron, Los Angeles Lakers‘ın Charlotte Hornets galibiyetinden önce takımın sahibi ve idolü Michael Jordan’la tanıştığı anı anlattı.

Muhabirlerin sorularını yanıtlayan James şu ifadeleri kullandı:

“Tanrısal bir şeydi. Daha önce de söyledim: Jordan’la tanışmak Tanrı’yla tanışmak gibiydi. 16 yaşında bir çocukken böyle hissetmiştim.”

O gün tanıştıklarında MJ, 38 yaşında yeniden NBA oyuncusu olmaya hazırlanan bir efsaneydi. LeBron ise 16 yaşında büyük bir yetenek. Bugün LeBron, MJ’in NBA’in tüm zamanların en skorerleri listesindeki dört numaralı yerini almaya hazırlanıyor.

Ama Kral, Majesteleri’nin kendisi gibi ondan sonra gelenler için aşılması mümkün olmayan katkılar yaptığını da kabul ediyor:

“MJ oyunu küresel hale getirdi. Pazarlanabilirliği ve oyun tarzıyla, kişiliğiyle tüm dünyadan insanları basketbolu izlemeye çağırdı. Bulunduğu dönemi aştı. MJ ve David Stern, NBA’i bugün bulunduğu noktaya getiren isimler oldular. Ben ve Adam Silver gibiler ise onların yaptıklarını devam ettirmeye çalışıyoruz.”

EuroHoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.