Kevin Durant: “Curry ve Green olmadan oynamak rahat değil”

Kevin Durant, yanında Stephen Curry ve Draymond Green olmadan oynamanın “asla rahat olmadığını” söyledi.

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Sacramento Kings’e karşı 44 sayı, 13 ribaund ve 7 asistle oynamış olan Durant, şu ifadeleri kullandı:

“Onlar olmadan oynamak hiç rahat değil. Bunu söyleyebilmek için sahada çok şey yapıyorlar. Lakin bizler de hem bir aradayken efektif olmanın yollarını arıyoruz. Bence koç, takımdaki oyuncuları bireysel olarak başarılı olabilecekleri kadrolara yerleştirip bunları karıştırma konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Ve Steph’in her gece atabileceği 30 sayısından mahrumken, savunmamıza daha da fazla odaklanmaya çalışıyoruz.”

“En fazla skorun kimden geleceği belli olmuyor. En iyi skorerlerinizden biri olmadığında, daha akıllıca oynamak durumundasınız. Draymond oyuna savunmasıyla, herkesle eşleşebilmesiyle ve sahada gezinmesiyle eşsiz bir yaklaşım gösteriyor. Aynı zamanda ekstra pasları, ribaundları alması ve hızı kontrol etmesiyle. Sanırım en çok savunmamıza odaklanıyoruz, ve hücumda da bir yolunu buluyoruz fakat o ikisi olmadan asla rahat olmuyor.”

Steph Curry kasığından yaşadığı sakatlıkla, Draymond Green ise ayak parmağındaki sakatlıkla şu sıralar kadro dışı bulunuyor.

Sporx

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.