Güncel Haberler

Barcelona Formunu Koruyor

Turkish Airlines Euroleague 9. hafta mücadelesinde Barcelona ile Olimpia Milano karşı karşıya geldi.

Misafi takım mücadeleye iyi başladı ve Brooks ile Micov’un sayılarıyla televizyon molasına 16-11 önde girdi. Barcelona mola dönüşü Kuric ile oyuna ortak olurken konuk ekip, 1. periyodu 25-24 üstün tamamladı. Barcelona 2. periyotta kontrolü ele geçirdi. Heurtel, Oriola, Seraphin ve Singleton’dan iyi katkı alıp farkı çift haneye çıkaran ev sahibi takım, soyunma odasına 53-42 önde gitti.

Barcelona 3. periyoda hızlı bir giriş yaptı ve Tomic ile Kuric’in basketleriyle televizyon molasına 65-51 önde girdi. Mola dönüşü farkı 20’ye çıkaran ev sahibi takım, son 10 dakikalık bölüme 74-54 üstün başladı. 4.periyotta Kuzminskas ve James ile geri dönmeye çalışan Olimpia Milano karşısında Oriola ve Heurtel ile kontrolü elinde tutan Barcelona, sahadan 90-80 galip ayrıldı.

Öne çıkan performanslar;

Barcelona: Thomas Heurtel (20 sayı, 3/4 3sayı, 4 ribaund, 6 asist), Kyle Kuric (15 sayı, 5 ribaund, 2 asist, 2 topçalma)
Olimpia Milano: Mike James (19 sayı, 2 ribaund, 10 asist, 4 topçalma), Jeff Brooks (17 sayı, 7 ribaund)

Maçın tüm istatistikleri için TIKLAYINIZ.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Monaco, Partizan’ı Farklı Geçti

Turkish Airlines Euroleague 24. hafta mücadelesinde AS Monaco konuk ettiği Partizan‘ı 85-70’lik skorla geçmeyi bildi. …