Panathinaikos, Barcelona’nın Serisini Bitirdi

Euroleague 8.hafta mücadelesinde Panathinaikos, OAKA’da güçlü rakiplerinden Barcelona‘yı ağırladı. Yeşiller baştan sona üstün götürdükleri maçı 76-70 kazanarak 8 maçta 5.galibiyetini altı ve rakibinin 5 maçlık galibiyet serisini sonlandırmış oldular. 

Takımlar maça düşük tempoda ve sert savunma ile başladılar, bu da ilk çeyreğin skoruna yanıdı: 13-10. İkinci çeyrekte ise ev sahibi Panathinaikos hücum verimliliğini arttırdı ama savunma konsantrasyonundan ödün vermedi. Farkı daha da açan Pana devreye 34-25 üstünlükle girdi.

İkinci yarıda Barcelona hücumda kendine geldi ve pota altını daha efektif kullanmaya başladılar. Final çeyreğe Panathinaikos’un 55-50 üstünlüğü ile girildi. İki takım da bu bölümde hücumdaki etkinliklerini konuşturdular. Ancak geride olan Barcelona savunmada vidaları sıkamadığı için rakibinin farkı korumasına da engel olamadı ve ev sahibi maçtan 76-70 galip ayrılmayı bildi.

Panathinaikos cephesinde DeShaun Thomas (14 sayı, 3 ribaund, 2 topçalma) ve Stephane Lasme (11 sayı, 6 ribaund) ön plana çıkarken, Barcelona’da ise Kevin Seraphin (15 sayı, 5 ribaund), Thomas Heurtel (12 sayı, 5 ribaund, 4 asist, 2 topçalma) ve Kyle Kuric’in (17 sayı, 3/6 3sayı, 4 ribaund) performansları galibiyet için yeterli olmadı.

Maçın tüm istatistikleri için TIKLAYINIZ.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.