Güncel Haberler

Çakı: Karar verici oyuncularımız tecrübesiz

Darüşşafaka Tekfen koçu Ahmet Çakı, Anadolu Efes karşılaşmanın ardından şöyle konuştu:

“İlk yarıyı çok iyi geçirdik, dört sayı önde bitirdiğimiz bu dönemde iyi oynayıp Anadolu Efes‘i yavaşlattık. Üçüncü çeyreğe çok kötü başlayıp çok top kaybı yaptık. Anadolu Efes‘in dış oyuncuları kalitesini ortaya koydu, üst üste üçlüklerle farkı açtılar, engel olamadık. Son çeyrek çok iyi savaştık, iki sayıya kadar geldik ama Anadolu Efes çok tecrübeli. Üçüncü çeyrekteki küçük hatamız bize maça mal oldu. Bugün iyi oynadığımızı ama kazanacak kadar iyi oynayamadığımızı söyleyebilirim. Maçı kazanacak tecrübemiz eksikti, bunun dışında iyi bir oyun oynadık, geliştirebilirsek daha ileri gidebiliriz.

Bugün üçüncü çeyrekten çok maçın sonunda yaptığımız hataların dikkat çektiğini düşünüyorum. O noktada karar verici oyuncularımız tecrübesizlikten kaynaklanan hatalar yaptılar. Ama bu konuda gelişeceğiz, başka yolu yok. Bugün maksimumumuzu oynadığımızı düşünüyorum ama maç sonundaki hatalarımız nedeniyle kazanmamıza yetmedi.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Daçka, Yerli Rotasyonuna Genç Forvet Yiğit’i Ekledi

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Darüşşafaka Lassa yerli rotasyonunu genç bir forvetle güçlendirdi. Geride …