Güncel Haberler

Çakı: Karar verici oyuncularımız tecrübesiz

Darüşşafaka Tekfen koçu Ahmet Çakı, Anadolu Efes karşılaşmanın ardından şöyle konuştu:

“İlk yarıyı çok iyi geçirdik, dört sayı önde bitirdiğimiz bu dönemde iyi oynayıp Anadolu Efes‘i yavaşlattık. Üçüncü çeyreğe çok kötü başlayıp çok top kaybı yaptık. Anadolu Efes‘in dış oyuncuları kalitesini ortaya koydu, üst üste üçlüklerle farkı açtılar, engel olamadık. Son çeyrek çok iyi savaştık, iki sayıya kadar geldik ama Anadolu Efes çok tecrübeli. Üçüncü çeyrekteki küçük hatamız bize maça mal oldu. Bugün iyi oynadığımızı ama kazanacak kadar iyi oynayamadığımızı söyleyebilirim. Maçı kazanacak tecrübemiz eksikti, bunun dışında iyi bir oyun oynadık, geliştirebilirsek daha ileri gidebiliriz.

Bugün üçüncü çeyrekten çok maçın sonunda yaptığımız hataların dikkat çektiğini düşünüyorum. O noktada karar verici oyuncularımız tecrübesizlikten kaynaklanan hatalar yaptılar. Ama bu konuda gelişeceğiz, başka yolu yok. Bugün maksimumumuzu oynadığımızı düşünüyorum ama maç sonundaki hatalarımız nedeniyle kazanmamıza yetmedi.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Anadolu Efes, Berlin’e Mutlak Galibiyet Parolası ile Gitti

Turkish Airlines Euroleague 30. hafta maçında temsilcimiz Anadolu Efes, 23 Mart 2023, Perşembe günü Almanya’nın Alba Berlin takımına konuk oluyor. Mercedes Benz Arena’da oynanacak olan karşılaşma TSİ 22:00’de başlayacak ve S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak. Avrupa arenasındaki 797. maçına çıkacak olan takımımız, bugüne kadar Avrupa kupalarında oynadığı 796 karşılaşmada 452 galibiyet ve 344 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 56,8) aldı. 2001-02 sezonundan itibaren katıldığı Turkish Airlines Euroleague’de ise 549. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bu kupada bugüne kadar oynadığı 548 karşılaşmada 295 galibiyet ve 253 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 53,8) elde etti. Anadolu Efes ile Alba Berlin, Avrupa kupalarında bugüne kadar …