Güncel Haberler

Ergin Ataman:”maçı ilk yarıda koparamadık. Bunun da sebebi rakibimize verdiğimiz 11 hücum ribaunduydu.”

Turkish Airlines Euroleague sekizinci hafta maçında İsrail’in Maccabi Fox Tel Aviv takımını 90-77 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında görüşlerini şöyle açıkladı:

“Bu akşam da evimizde iyi bir maç çıkardık. Güzel bir maç oldu. Savunmaya çok agresif başladık. Stratejimiz Scottie Wilbekin ve Michael Roll’u pick and roll’de durdurmaktı. Ve bunda da başarılı olduk. Ancak maçı ilk yarıda koparamadık. Bunun da sebebi rakibimize verdiğimiz 11 hücum ribaunduydu. İkinci yarıda aynı stratejiyle sahaya çıktık ve yine iyi savunma yaptık. Johnny O’Bryant bu bölümde içeriden ve dışarıdan sayılar bularak bize zorluk çıkardı. Buna çare bulduk ve ilk yarıda bulamadığımız hızlı hücum sayılarını bulmaya başladık ve ribauntlarımızı düzelttik. Bu akşam benchten iyi destek aldık. Krunoslav Simon, Tibor Pleiss ve Shane Larkin bize iyi destek verdiler. Bizim için önemli bir galibiyet oldu. Maccabi Fox Tel Aviv maçı riskli bir maçtı. Coachları değişmişti, bize sorun çıkarabilirlerdi. Ama kazanmayı bildik. Hücumda topu iyi çevirdik, 24 asist ürettik, bu yüzden mutluyum.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Barça, Bayern Deplasmanında Hata Yapmadı

Turkish Airlines Euroleague 32. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk olduğu FC Bayern Munich karşısında hata …