CSKA Moskova Almanya’dan Namağlup Ünvanını Koruyarak Dönüyor

Turkish Airlines Euroleague 7. hafta maçında Bayern Münih ile CSKA Moskova karşı karşıya geldi ve Rus ekibi 93-79 kazanarak namağlup ünvanını korumayı başardı.

Mücadelenin başında Bayern Münih’te Dedovic, Lucic ve Barthel, CSKA’da Rodriguez, Hunter ve Peters ön plana çıkarken televizyon molasına konuk ekibin 19-16’lık üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşü Higgins’i de devreye sokan Rus temsilcisi, 1. periyodu 30-23 önde tamamladı. 2.periyot CSKA’nın kontrolünde geçti. Kurbanov’dan iyi katkı alıp farkı çift haneye çıkaran konuk ekip, soyunma odasına 56-40 önde gitti.

3.çeyreğin başında Bayern Münih’i Williams ve Dedovic, CSKA’yı Higgins taşırken televizyon molasına konuk ekibin 69-56’lık üstünlüğüyle girildi. Mola dönüşü Clyburn ile kontrolü elinde tutan Rus temsilcisi, son 10 dakikalık bölüme 77-65 önde girdi. Son çeyrekte Booker ve Koponen ile geri dönmeye çalışan Bayern Münih karşısında Hunter ve Peters ile aradaki farkı koruyan CSKA, maçı 93-79 kazandı.

Öne çıkan isimler;
Bayern Munich: Nihad Dedovic (14 sayı, 3 asist), Derrick Willliams (14 sayı, 9 ribaund) ve Vladimir Lucic (12 sayı, 2 ribaund)
CSKA Moskova: Cory Higgins (18 sayı, 5 asist), Alec Peters (13 sayı, 6 ribaund), Sergio Rodriguez (12 sayı, 8 asist) ve Will Clyburn (10 sayı, 8 ribaund, 4 asist)

Maçın tüm istatistikleri için TIKLAYINIZ.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.