Galatasaray Kritik Maçtan galibiyet çıkardı

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, 7DAYS EuroCup yedinci hafta mücadelesinde ratiopharm Ulm’ü ağırladı. Temsilcimiz karşılaşmadan 77-69’luk galibiyet ile ayrıldı.

Maçın ilk dakikalarında hücumda sayı bulmakta zorlanan temsilcimiz, çeyreğin bitmesine 06:55 kala 2-8 geriye düştü. Çeyreğin ilerleyen dakikalarda özellikle Emir’in benchten getirdiği enerjiyle daha iyi hücum etmeye başlayan takımımız savunmadaki etkinliğini de arttırdı. Nigel Hayesin çeyreğin bitmesine 02:29 kala bulduğu basketle 10-9 öne geçti. Çeyreğin son bölümünde rakibine kolay sayı izni vermeyen sarı kırmızılılar, Arapovic’in faul çizgisinden bulduğu isabetlerle ikinci çeyreğe 15-11’lik üstünlükle girdi.

Galatasaray ikinci çeyreğe de çok hızlı başladı. İlk çeyreğin sonundaki etkili savunmasını ikinci çeyrekte de devam ettiren takımımız Arapovic’in bulduğu basketle farkı 8 sayıya kadar çıkardı. (19-11) Temsilcimiz kenardan gelen oyuncuların etkili oyunuyla rakibinin farkı kapatmasına izin vermedi ve çeyreğin bitmesine 05:16 kala Klobucar’ın hızlı hücumda bulduğu basket ile skoru 26-14’e getirdi. Sarı kırmızılılar, devrenin kalan dakikalarında rakibinin faul çizgisinden bulduğu sayılara engel olamasa da devreyi 34-27 önde kapattı.

Üçüncü çeyreğin başında takımımız rakibini durdurmakta zorlansa da iyi hücum etmeye devam etti ve Göksenin Köksal’ın çaldığı toptan sonra bulduğu turnike isabetiyle çeyreğin bitmesine 05:46 kala farkı 8 sayıya kadar çıkardı. (43-35) Göksenin’in bu basketinden sonra rakibimiz 0-6’lık bir seri yakalayıp farkı 2’ye kadar indirse de takımımız Zach Auguste’un basketleriyle karşılık verdi ve üçüncü çeyreğin son 4 dakikasına 47-41’lik üstünlükle girdi. Bu basketlerden sonra momentumu iyice arkasına alan takımımız çeyreğin bitmesine 02:36 kala Göksenin Köksal’ın üçlüğüyle skoru 54-43’e getirdi ve rakibini molaya zorladı. Takımımız .eyreğin son kısmında rakibinin dışarıdan bulduğu isabetlere engel olamayınca son çeyreğe 57-49’luk üstünlükle girdi.

Karşılaşmanın son çeyreği karşılıklı basketlerle başladı. Çeyreğin ilk 3 dakikalık kısmı geride kalırken Tai Webster’ın karşılaşmadaki ilk basketini buldu ve skoru 63-55’e getirdi. Temsilcimiz son çeyrekte de rakibinin faul çizgisine gitmesine engel olamadı ve karşılaşmanın son 4 dakikasına 5 sayı önde girdi. (64-59) Karşılaşmanın bu dakikalarında iki takım da sayı bulmakta zorlandı ve maçın son 02:54’lük kısmına sarı kırmızılıların 66-60’lık üstünlüğüyle girildi. Karşılaşmanın son 01:31’lik kısmına girerken 0-4’lük ratiopharm Ulm serisi geldi ve skor 66-64’e geldi. Maçın son bir dakikasına girilirken Galatasaray, Aaron Harrison ve Nigel Hayes’in bulduğu kritik basketlerle üstünlüğünü korudu ve karşılaşmadan 77-69’luk galibiyetle ayrıldı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.